facebook youtube +420 777 88 54 54

Domy z CLT panelů

Zaslat dotaz / poptávku

CLT panely se díky konstrukci křížem lepených dřevěných desek výborně hodí jako stavební materiál pro moderní dřevostavby a pasivní domy. CLT desky jsou nejen odolné a univerzální, ale také energeticky účinné, recyklovatelné a CO2 neutrální. Domy z CTL panelů poskytují příjemné, zdravé a bezpečné prostředí pro bydlení.

Co je to CLT?

Cross laminated timber - Křížem lepené dřevo 

CLT panely se vyrábějí z masivních dřevěných lamel, které se na sebe křížem lepí pomocí ekologického lepidla. Jedná se tak o přírodní a ekologický stavební materiál, který je rozměrově stálý, vzduchotěsný a difuzně otevřený. Díky tomu se CTL panely skvěle hodí jako univerzální stavební materiál, který lze snadno kombinovat i s dalšími materiály. Z velkoformátových CLT panelů se vyrábějí stěnové, stropní i střešní prvky. Šířka panelů se pohybuje od 2,25 do 3,5 metru.

Proč zvolit dům z CLT panelů?

Stabilní a bezpečný materiál

  • Vysoká odolnost
  • Stabilní fyzikální vlastnosti
  • Minimální rozměrové změny
  • Nižší hmotnost a objem oproti jiným materiálům
  • Snadná montáž a kombinace s dalšími materiály
  • Odolnost vůči požáru

Přírodní a udržitelný produkt

  • Ekologický a trvale udržitelný materiál
  • Přirozené klima a zdravotní nezávadnost
  • Výborné tepelně izolační vlastnosti

Využití CLT panelů při stavbě domu

Stěny z CLT panelů

Jeden stavební produkt s nekonečnými možnostmi použití. Konstrukční a statické výhody dělají z CLT panelů skutečného univerzála v oblasti stavby rodinných domů a budov. Díky svým přirozeným izolačním vlastnostem je použití CLT panelů zajímavé především pro nízkoenergetické a pasivní domy. Stěny z CLT panelů zajišťují vyvážené vnitřní klima a zdravé prostředí v domě. Masivní dřevěné panely mají difúzně otevřenou konstrukci, díky které nebudete bojovat s nadbytečnou vlhkostí.

Stropy a střechy z CLT panelů 

Požadavky na velká rozpětí s malou výškou dílců činí z CLT panelů vhodnou volbu pro konstrukci stropů v patrech i střešních nosných konstrukcí. Komponenty jsou rozměrově stabilní a odolné proti ohybu. Vysoká míra prefabrikace stavebních prvků zaručuje rychlou montáž dalšího podlaží.

Technologie CLT

Fotografie ze stavby

Další inspirace

Videa