facebook youtube +420 777 88 54 54

Srubové a roubené domy

Zaslat dotaz / poptávku

Srubové a roubené domy

Zaslat dotaz / poptávku


Srubové domy a dřevěné domy realizujeme především podle individuálních představ a požadavků klienta. Naše srubové domyna klíč, roubené a dřevěné domy na klíč stavíme z kvalitního sušeného hoblovaného smrku (masív nebo lepený profil) opracovaného dvojitou péro-drážkou. Hranoly jsou v rozích spojené křížovým spojem-zámkem. Obvodové srubové stěny jsou zatepleny tepelnou izolací (dřevitá vlna, kamenná vata, ovčí vlna atd).

Srubové domy, roubenky a dřevěné domy na klíč

Srubové domy a dřevěné domy realizujeme především podle individuálních představ a požadavků klienta. Naše srubové domy na klíč, roubené a dřevěné domy na klíč stavíme z kvalitního sušeného hoblovaného smrku (masív nebo lepený profil) opracovaného dvojitou péro-drážkou. Hranoly jsou v rozích spojené křížovým spojem-zámkem. Obvodové srubové stěny jsou zatepleny tepelnou izolací (dřevitá vlna, kamenná vata, ovčí vlna atd).

Dokončení obvodových stěn srubového domu ze strany interiéru a vnitřní příčky vyhotovujeme dle přání klienta: dřevěné obklady, zdivo, kámen, SDK atd. Všechny nosné dřevěné konstrukce srubu (stropní trámy, vaznice, krokve, kleštiny atd.) jsou hoblované, v exteriéru i interiéru pohledově přiznány.

Výhody srubových a dřevěných domů

Srubové domy se vyznačují velmi dobrými tepelně izolačními vlastnostmi, vynikají příjemným vnitřním ,,klimatem“. Energetické parametry rodinných srubových domů odpovídají ve standardu nízkoenergetické stavbě. Dřevěné konstrukce jsou vyráběny z certifikovaných materiálů. Na dřevěné domy poskytujeme záruku 36 měsíců a více.

Dřevěné srubové domy - Ukázky realizací - Exteriér

Dřevěné srubové domy - Ukázky realizací - Interiér

Sruby a roubenky - Základní konstrukce srubů

U většiny srubů tvoří základní nosný prvek vodorovně uložené prvky z nehraněného, polohraněného nebo hraněného řeziva (kuláče, polokuláče, hranoly). Existují však i roubenky se svisle uloženými trámy, případně i s kombinací vodorovně a svisle uložených trámů.

Stěny nehraněných srubů se zpravidla realizují z čerstvě vytěženého dřeva s vysokou vlhkostí.
Roubenky hraněné lze realizovat z čerstvého dřeva, předsušeného nebo vysušeného dřeva. Nejmodernější konstrukce roubenky využívá vysušeného čtyřstranně hoblovaného dřeva (rostlé sušené dřevo, lepené lamelové dřevo nebo podélně nastavované dřevo).

Naše společnost WOOD-LIFE CZ s.r.o. je dodavatelem atypických staveb jako jsou srubové domy, luxusní sruby, dřevěné domy aroubenky.