facebook youtube +420 777 88 54 54

Údržba teras Twinson je opravdu jednoduchá, stačí jen povrch opláchnout vysokotlakým čističem - „vapkou“ a vše je hotovo. Není za potřebí žádných drahých čističů.

Je jen potřeba dodržovat, aby použitý tlak nepřesáhl hodnotu 100 barů, minimální vzdálenost tlakové hubice byla 30 cm od povrchu a proud vody vždy směrujeme ve směru drážek.

Jelikož je celá deska zhotovena z kompozitního materiálu (50% dřevo-borovice a 50%PVC) nemusíme se bát jakéhokoliv odření, nebo odloupnutí vrchní vrstvy desky.

V případě znečištění s lehkým poškozením povrchu (např. žhavým uhlíkem, škrábance) stačí použít ocelový kartáč, brusný papír, nebo ocelové vlny - odstraní se drhnutím ve směru drážek.

Odstranění ledu a sněhu z terasy

Pokud je potřeba odstranit led a sníh z terasových prken Twinson, lze použit chlorid vápenatý nebo kamennou sůl, která je k dostání v mnoha hobby marketech, ale je třeba mát na paměti, aby došlo v co nejbližší době k jejich odstranění za pomocí dostatečného množství vody, houby a jemného čistícího prostředku.

Při odstraňování sněhu nebo ledu pomocí lopaty buďte opatrní a nikdy nepoužívejte kovovou lopatu ani kovové shrnovadlo na sníh, protože by mohlo dojít k poškrábání povrchu. Na poškození tohoto typu se nevztahuje záruka.

Odstranění skvrn z terasy (syntetické barvy nebo barvy na bázi vody)

Opatrně odstraňte barvu, jak nejvíce je to možné, pomocí špachtle nebo podobného nástroje.

Šetrně obruste povrch jemným brusným papírem, drátěným kartáčem nebo ocelovou vlnou.

Při obrušování pracujte ve směru drážek, aby se maximálně zamezilo poškození povrchu terasy.

Odstranění skvrn od rostlinných, živočišných nebo jiných olejů a tuků

Použijte čistič O-clean P9545: nastříkejte produkt na zasaženou oblast terasy a rozetřete jej. Nechte chvíli působit

Pečlivě opláchněte terasu dostatečným množstvím vody.