Hledáme do týmu schopné spolupracovníky

Více informací
Zavřít nabídku

Roubenky, sruby

Naše společnost WOOD-LIFE CZ s.r.o. je dodavatelem atypických roubených domů, srubových domů, srubových chat, víkendových srubů a zahradních domků.

Sruby a roubenky na klíč

Roubenky realizujeme především podle individuálních představ a požadavků klienta. Naše sruby a roubenky na klíč stavíme z kvalitního sušeného hoblovaného smrku (masív nebo lepený profil) opracovaného dvojitou péro-drážkou. Hranoly jsou v rozích spojené křížovým spojem-zámkem. Obvodové srubové stěny roubenky jsou zatepleny tepelnou izolací (dřevitá vlna, kamenná vata, ovčí vlna atd). Dokončení obvodových stěn ze strany interiéru a vnitřní příčky vyhotovujeme dle přání klienta: dřevěné obklady, zdivo, kámen, SDK atd. Všechny nosné dřevěné konstrukce (stropní trámy, vaznice, krokve, kleštiny atd.) jsou hoblované, v exteriéru i interiéru pohledově přiznány. Roubenky se vyznačují velmi dobrými tepelně izolačními vlastnostmi, vynikají příjemným vnitřním ,,klimatem“. Energetické parametry rodinných domů odpovídají ve standardu nízkoenergetické stavbě. Dřevěné konstrukce jsou vyráběny z certifikovaných materiálů. Na roubenky poskytujeme záruku 36 měsíců a více.

Sruby a roubenky - příklady základních konstrukcí srubů

U většiny srubů tvoří základní nosný prvek vodorovně uložené prvky z nehraněného, polohraněného nebo hraněného řeziva (kuláče, polokuláče, hranoly). Existují však i roubenky se svisle uloženými trámy, případně i s kombinací vodorovně a svisle uložených trámů.

Stěny nehraněných srubů se zpravidla realizují z čerstvě vytěženého dřeva s vysokou vlhkostí.
Roubenky hraněné lze realizovat z čerstvého dřeva, předsušeného nebo vysušeného dřeva. Nejmodernější konstrukce roubenky využívá vysušeného čtyřstranně hoblovaného dřeva (rostlé sušené dřevo, lepené lamelové dřevo nebo podélně nastavované dřevo).


Příklady typologie srubových trámů

Typologie srubových trámů  | Sruby a dřevostavby - WOOD-LIFE CZ

Typologie srubových trámů

 
Konstrukce srubů  | Sruby a dřevostavby - WOOD-LIFE CZ

Konstrukce srubů

 
Konstrukce srubů  | Sruby a dřevostavby - WOOD-LIFE CZ

Konstrukce srubů

Konstrukce srubů  | Sruby a dřevostavby - WOOD-LIFE CZ

Konstrukce srubů